NOVÉ! koupele v profesionální vaně francouzské firmy VIVOG s možností ozonoterapie
DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Ozonoterapie

Perličkové léčebné koupele s ozonem působí na celkové zdraví Vašeho pejska, především však na imunitní systém kůže.

Tento přístroj je vyroben ve Francii, nese označení PET JACUZZI Aqua Massager a splňuje přísné parametry, které jsou limitovány dermatology specialisty, pro léčbu psů a drobných zvířat.

Psí kůže totiž absorbuje veškeré látky 5 až 8 x víc, než lidská a proto se v žádném případě nesmí pro psy používat perličková ozónová lázeň pro lidi. Jde o to, že O3 pomáhá, pokud je v bublinkách ve správném nasycení. V případě přesycení už to není o léčení. Proto, pokud máte doma lidskou perličku s ozónem, používejte jí pro sebe, ale pro pejska jí nepoužívejte!

O3 je zázračným pomocníkem v léčebných metodách a ve světě jej veterinární dermatologové velmi rádi zařazují do léčebných programů, protože díky působení bublinek prosycených O3 se celá léčba zefektivní a urychlí. Je známo, že v některých případech kožních nemocí ani nelze bez bublinek s O3 docílit léčebných úspěchů.

Velmi jemné bublinky dokáží proniknout i přes bohaté osrstění až na samotnou kůži psa. Tak dokáží ošetřit nejen srst, ale hlavně kůži psa.

Bublinky vháněné pod tlakem do vody jemně masírují kůži, otevírají póry a O3 prostupuje do kožních pórů a vlásečnic v kůži i v podkoží. O3 okysličuje přes vlásečnicové stěny krev a roznáší ji do všech orgánů v těle.

Proto mají tyto koupele blahodárný vliv ne jen pro kůži samotnou, ale působí na harmonii celého vnitřního prostředí ošetřovaného zvířete.

Je samozřejmé, že nejsilnější léčebné účinky jsou hlavně v kůži a podkoží.

Pejskům tak lze pomáhat v řadě kožních onemocnění, kde koupel jemným způsobem vymývá a dezinfikuje kůži (plísně, kvasinky, bakterie, viry), dokáže usmrtit i některé z řady parazitů, nebo jejich vývojová stádia. Pronikáním O3 do podkoží, prokysličováním a roztahováním vlásečnic a zvýšeným prokrvováním zpomaluje proces nadměrného, či chronického línání a výrazně podporuje růst srsti, pomáhá v hojení ran po operaci, dokonce je vhodným pomocníkem v léčbě některých úporných hnisavých nebo mokvavých procesů kůže.

Tuto základní perličkovou masážní koupel lze nadále doplnit řadou přidaných speciálních olejů a balzámů, kterými lze účinnost koupele ještě více soustředit na některé kožní nedostatky, poruchy, nebo onemocnění. Lze také přidat aromaterapii, která je stavěná především pro účely perličkové a ozónové lázně a příznivě ovlivňuje psychiku psa, svědivost kůže, omezuje tvorbu lupů apod.

Proč je O3 natolik účinný? Protože v této čisté formě má 3000x silnější dezinfekční účinky, než samotný chlór.

Ale nemusíte se obávat, protože při spuštění léčebného programu přístroj pouští do bublinek pouze přísně limitované množství, které pejskům pomáhá v léčbě.

A na co lze perličkovou koupel s ozónem doporučit?

  • zlepšuje krevní oběh a upravuje srdeční arytmii
  • hluboce čistí kožní póry a uvolněné folikuly, má   detoxikační účinky a výrazně 
  • posiluje imunitní systém kůže
  • vzhledem k tomu, že z podkoží a svaloviny odvádí CO2 a kyselé zplodiny, snižuje svalové napětí, ovlivňuje i usazování kyselin v kloubech a tím působí při revmatických potížích a artritidě.
  • jsou vhodným doplňkovým léčebným procesem v řadě onemocnění. O3 obsažený v bublinkách roztahuje vlásečnice v kůži i v podkoží a okysličují krev. Tím stimulují celý krevní oběh i srdeční činnost, usnadňují dýchání a pracovní režim všech vnitřních orgánů.
  • protože jsou perličkovou masáží s ozónem posilovány vlásečnice zásobující chlupové cibulky, příznivě ovlivňují stavy nadměrného línání
  • hnisavá ložiska v perličkové lázni s ozónem ustupují a dají se ošetřit přísadami v podobě léčebných přírodních preparátů z řady Aromafauna.